Cykle

Czym są cykle?

CYKLE to ukazujące się w określonej strukturze warsztaty, których celem jest zdobycie nowej wiedzy i rozwój w praktyce jogi.


Każdy cykl jest przygotowany jak kurs online. Zawiera profesjonalnie opracowane materiały i zadania, jakie możesz wykonać, aby doświadczyć cyklu w pełni!
Ich zadaniem jest:

• przedstawienie danego zagadnienia
• jego integracja na poziomie ciała, umysłu i duszy
• możliwość przedyskutowania swoich obserwacji w grupie osób oraz zadania pytań nauczycielowi

Każdy cykl to inna tematyka. Nowe cykle ukazują się w Obserwatorium co 1-2 miesiące (w zależności od czasu ich trwania). Każdy z poprowadzonych cykli zostaje już na zawsze w Obserwatorium, budując obszerną bazę materiału, jaką masz na wyciągnięcie ręki. Każdy cykl otwiera i zamyka spotkanie na żywo online, w czasie którego możesz zadawać pytania i rozwiać swoje wątpliwości.

Dołączając do Obserwatorium otrzymujesz dostęp do wszystkich cykli, które do tej pory pojawiły się w Obserwatorium oraz tych, które pojawią się w trakcie trwania okresu Twojego członkostwa.

Jak czerpać z każdego cyklu jak najwiecej?

I - OBSERWUJ

Obserwuj

W tym momencie poznajesz zagadnienie, z którym będziemy pracowali w trakcie danego cyklu. W formie warsztatu zostaje przekazana Ci wiedza, dzięki której rozumiesz dany problem i potrafisz umiejętnie wykorzystać ją w dalszych etapach.

II - DOŚWIADCZAJ

Doświadczaj

Przechodzimy do działania! Na tym etapie zajmujemy się wykonywaniem ćwiczeń oraz pojedynczych praktyk dla ciała, umysłu i duszy. Stajemy się uważni na to, co dzieje się z nami podczas tych procesów.

III - INTEGRUJ

Integruj

Pora połączyć teorię z praktyką! Na tym etapie zyskujemy szersze spojrzenie na dane zagadnienie. Praktyka jogi będąca zwieńczeniem cyklu, wspomaga Twój rozwój i transformację.

IV - POŁĄCZ

Polacz

Czas na spotkanie na żywo i wyciągnięcie wniosków! Podczas wspólnego spotkania każdy z naszej społeczności może podzielić się swoimi obserwacjami. To pora na zadawanie pytań nauczycielowi i ugruntowywanie wszystkiego, czego doświadczyliśmy podczas tego cyklu.

"Wędrówka przez czakry"

17.10.2022 - 12.12.2022

W cyklu ,,Wędrówka przez czakry’’ nauczę Cię nie tylko, jak pracować z poszczególnymi z czakr, ale pokażę szersze spojrzenie na zależności pomiędzy nimi. Pracę z czakrami oprzemy głównie na praktyce jogi i medytacji, a także na pracy z dźwiękiem, który potrafi pięknie harmonizować to, co jest w nas i wyzwalać naszą wewnętrzną moc.

Zachęcam Cię do szerszego spojrzenia na swój dobrostan!

Odkryj razem ze mną anatomię energetyczną!

Zachęcam Cię do szerszego spojrzenia na swój dobrostan!

Odkryj razem ze mną anatomię energetyczną!

Co to są czakry?


W sanskrycie "czakra" oznacza koło światła. Choć gdy przyjrzymy się ludzkiemu ciału od boku, możemy je sobie wyobrazić bardziej jako stożki emanujące energią z przodu i tyłu ciała. Czakry kierują energię życiową niezbędną do fizycznego i duchowego dobrego samopoczucia.

CZAKRY SĄ JAK ORGANY ENERGETYCZNE, z tą różnicą, że przetwarzają energię nie tylko fizyczną jak narządy wewnętrzne), ale także energię subtelną. Ważne jest też to, że czakry przemieniają energię subtelną w fizyczną i w drugą stronę. Stąd możesz poczuć i zauważyć przejaw aktywności czakr w swoim ciele.

Harmonogram cyklu


I tydzień (24.10-30.10): praca z czakrą podstawy
II tydzień (31.10-6.11): praca z czakrą sakralną
III tydzień (7.11-13.11): praca z czakrą splotu słonecznego
IV tydzień (14.11-20.11): praca z czakrą serca
V tydzień (21.11-27.11): praca z czakrą gardła
VI tydzień (28.11-4.12): praca z czakrą trzeciego oka
VII tydzień (5.12-11.12): praca z czakrą korony
VIII tydzień (12.12-18.12): praca nad harmonizacją wszystkich czakr

Poprzednie cykle

Poprzednie cykle

Zostańmy w kontakcie!

Zostaw swój adres mailowy, abyśmy mogli informować Cię o nowościach
i specjalnych wydarzeniach zwiazanych z Obserwatorium!